RSS
Dzisiaj jest: czwartek, 21 lutego 2019
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 09.01.2017, zobacz aktualną wersję tej strony.

e-Sądownictwo - e-Płatności

Z dniem 1 stycznia 2017 r. udostępnione zostały funkcjonalności systemu e-płatności, umożliwiające dokonywanie płatności z wykorzystaniem nowych, dodatkowych form płatności, tj.

  • formy bezgotówkowej za pomocą mechanizmów gwarantujących nieodwracalne zainicjowanie procedury wniesienia opłaty i identyfikację wnoszącego opłatę, udostępnionych przez system teleinformatyczny obsługujący e-płatności (szybki przelew, karta płatnicza) – za pośrednictwem portalu e-płatności dostępnego pod adresem https://oplaty.ms.gov.pl;
  • znak opłaty sadowej w formie elektronicznej (w sprawach cywilnych oraz wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego).

Nowe formy płatności dostępne od dnia 1 stycznia 2017 r. nie zastępują dotychczasowych kanałów płatności, ale rozszerzają ich paletę. Znaki opłaty sądowej w formie tradycyjnej będą wykorzystywane do wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 30 czerwca 2018 r. Docelowo system e-płatności zastąpi wszystkie moduły płatności, obecnie odrębne w każdym systemie i umożliwi ujednolicenie zasad uiszczania opłat bezgotówkowych w resorcie sprawiedliwości.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 marca 2016 r. w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. z 2016 r., poz. 408 ze zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 marca 2016 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie opłat za wydanie informacji z Krajowego Rejestru Karnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 390 ze zm.)

Uwaga!
W punkcie kasowym mieszczącym się w gmachu Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie, istnieje możliwość sprzedaży jedynie tradycyjnych, papierowych znaków opłaty sądowej na dotychczasowych zasadach i dokonania płatności wyłącznie w formie gotówkowej, co związane jest z brakiem terminali obsługujących karty płatnicze.


wstecz     na górę

Opublikował: Konrad Popiołek
Publikacja dnia: 09.01.2017
Utworzył: Marcin Szymanski
Dokument z dnia: 01.10.2016
Dokument oglądany razy: 3 084